Jak sprawić żeby film skierowany do szerszej publiczności

Właśnie oglądam jeden z livów Nicka Nimmina.

Nick podaje przykład w jaki sposób można zrobić film, recenzję dla szerszej publiczności. A przede wszystkim dlatego żeby film był polecany na stronie głównej widzów a nie tylko wyświetlał się w wynikach wyszukiwania. Dlaczego to takie ważne napisze nizej.

Wyobraź sobie, ze masz Atema Extreme (urządzenie do robienia transmisji na żywo z kilku kamer) i możesz na temat tego urządzenia zrobić recenzję – ale jest to dość wąskie grono widzów które mogą być zainteresowane czymś takim. I jest to typowo film pod wyszukiwarkę. Docierasz do osób które wiedzą czym jest Atem, są na zakupie więc prawdopodobnie będzie ten film generował jakiś przychód z afiliacji ale nie będzie generował dużych wyświetleń.

Natomiast możesz zmienić koncepcję filmu i przygotowac go pod rekomendacje youtuba na stronie głównej.

Zamiast recenzje robisz film pod tytułem “To urządzenie zmieniło sposób w jaki rozwijam swój kanał” albo “To urzadzenie rewolucjionizuje sposób w jaki robię transmisję LIVE”

Dzięki temu ten film może trafiać do osób które nie maja pojęcia czym jest to urządzenie. Za to trafiasz do wszystkich osób które interesują się robieniem transmisji na żywo. A co najważniejsze film trafia na stronę główną i jest polecany przez algorytm – co stanowi ponad 70% całego ruchu na YouTubie i daje Ci dużo większe wyświetlenia niż gdyby ten film był dostępny w wynikach wyszukiwania.

Polecam cały live: https://youtu.be/pv8hrndrkb0

Scroll to Top