Porównuje Oświetlenie Do Filmów NANLITE FS-150 vs Amaran 200D vs Godox SL-60W

W tym filmie wybieram najlepsze oświetlenie do filmów. Ten film to test i recenzja prawdopodobnie najlepszej taniej lampy do filmów czyli Nanlite FS-150. Jest to budżetowa lampa o bardzo dobrych parametrach która może konkurować z droższymi modelami. Ale jak wypada ona na tle lamp z podobnej półki cenowej jak Amaran 200d i Godox SL-60W.

Chcesz mieć lepsze filmy zanim zmienisz aparat, telefon czy kamerę koniecznie zainwestuj w dobre oświetlenie. Odpowiednie oświetlenie do filmów jest ważne dla ogólnej jakości wideo. Bez dobrego oświetlenia, film może być wyblakły, zaszumiony, żółty lub nierównomiernie oświetlony.
Na szczęście znalezienie przyzwoitego źródła światła nie musi być drogim zakupem. W tym filmie pokażę Ci 3 najlepsze rozwiązania obecnie na rynku czyli Nanlite z serii FS Fs-150, Aputure serii Amaran 200D oraz budżetowej i bardzo popularnej lampy wśród Youtuberów Godox SL-60w.

Linki do lamp:
https://www.rbl24.pl/studio-fotograficzne/lampa–nanlite-fs-150-180w-daylight-spot-light
https://www.rbl24.pl/studio-fotograficzne/lampa-led-aputure-amaran-200d-daylight

Jak zmienić wentylator w lampie Godox sl-60w: https://www.youtube.com/watch?v=FWOAzuqk7bw

Spis treści:
00:00 Wstęp do recenzji
Porównanie lamp Nanlite FS-150 vs Amaran 200D vs Godox SL-60w
00:20 Porównanie mocy lamp led FS-150 vs Amaran 200D vs SL60W
Moc minimalna i maksymalna to bardzo ważny parametr w każdej lampie. w tym rozdziale porównuje moc lamp
01:24 Porównanie głośności wentylatorów
Kolejny bardzo istotny parametr lamp- wentylator musi być na tyle cichy żeby hałas generowany przez niego nie był rejestrowany przez mikrofon w czasie nagrywania filmu.
02:42 Sponsor odcinka
02:52 Budowa lampy Nanlite fs-150 w porównaniu z innymi lampami
05:05 Porównanie Nanlite FS-150 vs Amaran 200D vs Godox SL-60W
07:14 Cena, Opłacalność zakupu każdej lampy i co polecam
08:12 Zobacz ten film

🎁👉NARZĘDZIE DO OPTYMALIZACJI Filmów TubeBuddy którego używam: (link do 30 dniowego pełnego okresu próbnego) https://www.tubebuddy.com/freetrial?a=BartekDziedzic
🎁👉 Narzędzie do robienia Transmisji na Żywo https://streamyard.com?fpr=bartekdziedzictv
🎁Artgrid Serwis z Klipami Video do wykorzystania we własnych filmach: http://bityl.pl/guqtV
🎁Nielimitowana Muzyka do filmów:https://bit.ly/3i9umxK

19 thoughts on “Porównuje Oświetlenie Do Filmów NANLITE FS-150 vs Amaran 200D vs Godox SL-60W”

 1. Bartek Dziedzic

  ✅Jeśli masz jakieś pytania dotyczące oświetlenia daj mi znać pod spodem w komentarzu. Chcesz dowiedzieć się więcej jak wykorzystać jedną lampę do oświetlenia?? oglądnij koniecznie ten film: https://youtu.be/cnUCh0bETww

 2. Nanlite FS-300 różni się w stosunku do FS-150 mocą? dobrze rozumiem? Lepiej kupić 2x FS-150 czy 1x FS-300?

  1. @Bartek Dziedzic Do świecenia planów ogólnych, wypełnienie, ale też do zastosowań efektowych. mam już mate LED Bi-color Falcona i pewnie kiedyś kupię kolejną, ale na razie szukam tańszego rozwiązania. Czasem też jakieś wywiady itp.

  2. Bartek Dziedzic

   Ogólnie fs-300 to mega dobra lampa z ogromem mocy tylko gdyby nanlite poprawił wentylator żeby był cichszy.

  3. Bartek Dziedzic

   Ale powiem ze w tym filmie o nanlite w rogu pokoju stoi właśnie nanlite fs-300 jak nagrywam się na tle z softboxem i dźwięk raczej nie zarejestrował się u mnie na nagraniu. Ale to oczywiście zależy od setupu jaki będziesz robił.

 3. Krzysztof Szczesniak

  Zastanawiające dlaczego w Nanlite FS-150 nie zastosowano szybki ochronnej. Można się domyślać, że chodziło o zwiększenie chłodzenia. Dzięki za porównanie mocy tych trzech lamp i ogólnie wykonania. Interesuje mnie jeszcze jak się sprawuje ten nowy (mniejszy i bardziej kwadratowy) pilot do Nanlite FS-150. Co on daje więcej, niż ten starszy (podłużny) pilot?

  1. Bartek Dziedzic

   Krzyśku oba piloty mają podstawową funkcjonalność z serią FS- możesz regulować jedynie moc lampy. Ten kwadratowy pilot bez wyświetlacza ma jeszcze działający przycisk włączania i wyłączania lampy. Podłużny z wyświetlaczem może jedynie zmieniać moc od 0-100%. Przy 0% w lampach pracują nadal wentylatory- także jeśli chce się wyłączyć lampę to trzeba zrobić to z tyłu lampy przełącznkiem.

 4. Finansowanie Biznesu

  Bartku może pytanie nie na temat oświetlenia, ale zastanawia mnie skąd bierzesz efekty do filmów? Np. Subskrybuj, dzwonek, przejścia itp.? Montuje filmy w Davinci i chcę coś zmienić, a nie bardzo mogę znaleźć takie efekty. Z góry dzięki 🙂

  1. Bartek Dziedzic

   W jednym livie sobotnim pokazywałem wszystko:) możesz poszukać a tak na szybko to kupuje na Themeforest.com

  2. Finansowanie Biznesu

   @Bartek Dziedzic Dziękuję. Ostatnio się opuściłem z live’ami, bo dzieci nie dają, ale dziękuję za szybką odpowiedź i gratuluję szybkiego rozwoju kanału. Subskrybenci przybywają. Super!

 5. Bartek, czy możesz przybliżyć upgrade Gogox’a? Jakiś konkretny, kompatybilny wentylator polecasz?

  1. Bartek Dziedzic

   Cześć Kugi, ja robiłem zgodnie z filmikiem który jest w opisie pod tym filmem. Ogólnie wymiana nie jest trudna-użyłem wentylatora Noctua i różnica jest na plus.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.